Kemer - moderní letovisko pro náročnější dovolenou

Kemer je menší moderní letovisko na pobřeží Středozemního moře asi 40 km jižně od města Antalya. Kemer je vhodný pro vyznavače náročnější dovolené, kteří se rádi spolehnou na kvalitní služby.

Pláže dlouhé a udržované

V Kemeru jsou dvě pláže - písčité, dlouhé a udržované. Malá část konce jižní pláže za ústím potoka je soukromá a nepřístupná.

Jídlo drahé i levné

V Kemeru naleznete mnoho restaurací, ale jsou výrazně orientovány na turistickou klientelu. Tím pádem jsou o něco dražší. Místní se stravují dál od moře v restauraci Paša Kebab. Relativně laciná samoobsluha s hlavními potravinami se dá najít na staré hlavní silnici, asi 0,5 km od moře.

Kemer - množství výletů do okolí

Pokud nechcete trávit celý den na pláži, můžete se vydat do národního parku Olimpos, který je pár kilometrů za městem. V okolí Kemeru naleznete také vápencové hory, kaňon Göynük, skály Ikiz Kayalar, jeskyně Beldibi a Molla, byzantský kostel, ohnivou stráň Chiméra s vývěry zemního plynu nebo všemožné antické památky na jižním pobřeží. Můžete navštívit atraktivní hippies městečko, kde je možné přespat ve stromových domcích a houpacích sítích. V samotném Kemeru je pak aquapark Kemer a delfinárium.