Istanbul - město dvou kontinentů

Istanbul je největší turecké město a zároveň také důležitá obchodní křižovatka. Město rozděluje Bosporská úžina, která ho dělí na evropskou a asijskou část. V evropské části se nachází většina významných památek a také historické centrum města. K nejznámějším památkám patří Hagia Sophia, Modrá mešita, Velký bazar a Topkapi Saray.

Trója

Trója je všeobecně známá hlavně díky Homérově Iliadě, hrdinském eposu o téměř desetileté Trójské válce. Kdo by neznal Achilea, krásnou Helenu, krále Odyssea, Agamemnóna a samozřejmě trojského koňě. Starověké město Trója se nachází asi 30 km jihozápadně od provincie Canakkale.

Pamukkale - bavlněný hrad

Pamukkale je nádherná přírodní scenérie chráněná mezinárodní organizací UNESCO. Termální horké prameny s vysokým obsahem vápníku zde stékají po svahu a tvoří bílá travertinová jezírka a kaskády. Přírodní památka se nachází v jihozápadní části země nedaleko města Denizli.

Efes - jedno ze sedmi divů světa

Efes je spolu s Pompejemi považován za nejzachovalejší antické město na světě. Zříceniny tohoto řeckého a římského velkoměsta patří mezi nejnavštěvovanější turecké památky. Mezi nejznámější stavby zde patří Calsova knihovna a zbytky Artemidina chrámu, jednoho ze sedmi divů světa.

Pergamon

Pergamon bylo starověké řecké město na území Mýsie v severozápadní Malé Asii. Bylo založeno Lysimachem, vojevůdcem Alexandra Velikého jako jeho klenotnice. Hlavní jeho památky se nachází na 300 metrů vysokém kopci nad současným městem Bergama.