Belek - ráj pro golfisty

Turecké letovisko Belek leží v srdci Turecké Riviéry, 33 km od města Antalya. Patří mezi větší a hlavně luxusnější resorty, které lze nalézt na jižním tureckém pobřeží.V Beleku najdete více než třicítku čtyř až pětihvězdičkových hotelů, ale i dalších ubytovacích kapacit. V Beleku je vybudováno mnoho golfových resortů, proto je tato destinace jako stvořená pro aktivní hráče golfu.

300 slunečných dní v roce

Letovisko se může pochlubit velmi příznivým středomořským klimatem, které obnáší více než 300 slunečných dní v roce. Rozprostírá se v oblasti, která je typická krásnou zelenou přírodou, bílými plážemi s jemným pískem a tyrkysovým mořem. Kolem letoviska najdeme borovicové a eukalyptové háje. Zdejší golfová hřiště už jen doplňují celkový ráz krajiny. V pozadí se pak táhnou mohutné skály pohoří Taurus.

Mořské želvy

Zdejší pláž je místem líhně mořských želv. Proto je vyžadováno přísné dodržování pravidel ohleduplného chování v blízkosti konkrétních míst, kde želvy v době plození pobývají.

Tipy na výlety

Pokud se rozhodnete vyrazit mimo Belek a poznat něco z turecké kultury a historie, musíte se vydat dále za město. Mezi nejoblíbenější a nejvýznamnější památky se řadí amfiteátr Aspendos, který je vzdálen asi 20 km od Beleku. Jeho hlediště dokáže pojmout až 20 tisíc diváků. Areál je stále využíván k pořádání různých kulturních akcí.

Další památkou jsou ruiny antického města Perge (25 km od Beleku). Toto archeologické naleziště patří mezi nejzachovalejší v celém Turecku.